Pipedrive nezačíná na „pár eurech“, jakmile ho začne používat celý obchodní tým. Platíte za každé místo, k tomu řešíte roční nebo měsíční platbu, doplňky a rozdíl mezi základní evidencí obchodů a prací s e-mailem, automatizacemi a reportingem.
Pro českou malou firmu bych Pipedrive shrnul takhle: pro tým 3-10 obchodníků je to silné CRM na poptávky a obchodní příležitosti. Marketing, e-shopová data a fakturaci ale musíte řešit přes doplňky, Marketplace, Make, Zapier nebo vlastní API. Nejlevnější Lite za 14 EUR za místo měsíčně při roční platbě beru jako vstupní tarif. Growth za 39 EUR za místo měsíčně už dává obchodně větší smysl, protože přidává plnou synchronizaci e-mailu, sledování otevření, automatizace, sekvence a plánovač schůzek.
Hodnocení níž stojí na ceníku Pipedrivu k 14. 10. 2026, nápovědě, Marketplace a uživatelských recenzích z G2 a Capterry.
Pro koho se Pipedrive vyplatí
Pipedrive dává smysl firmě, která prodává přes poptávky, nabídky a opakované follow-upy. Typicky obchodní tým o 3-20 lidech, B2B služby, velkoobchod, zakázková výroba, konzultace, software, realitní nebo technická firma.
Jeho jádro je pipeline: sloupce obchodního procesu, ve kterých vidíte, jestli je poptávka nová, čeká na nabídku, stojí na rozhodnutí zákazníka nebo už skončila jako vyhraná. CRM znamená systém pro řízení vztahů se zákazníky, ale v provozu to pro vás bude hlavně přehled „komu mám dnes zavolat a kolik peněz visí v otevřených obchodech“.
Pipedrive podle vlastního webu používá přes 100 000 týmů a nabízí 14denní zkušební verzi bez platební karty. Na první osahání dobré. Před rozhodnutím bych si ale spočítal tři věci: kolik lidí bude mít placené místo, jestli potřebujete e-mailovou synchronizaci a kolik vás budou stát doplňky typu LeadBooster, Projects nebo Campaigns.
Pro e-shop, který chce hlavně marketingovou automatizaci podle objednávek, košíků a segmentů zákazníků, bych Pipedrive nebral jako první volbu. Tady je to spíš obchodní CRM kolem poptávek a individuálních obchodů. Pokud řešíte výběr CRM obecně, začal bych u článku CRM systém: co to je a jak vybrat ten správný. Tady se držím Pipedrivu do hloubky.
Je Pipedrive v češtině
Pipedrive má české rozhraní webu a v seznamu jazyků uvádí češtinu. Podle nápovědy si jazyk nastavuje každý uživatel zvlášť v osobních preferencích. Stejný článek Pipedrivu k 3. 9. 2026 říká, že změna jazyka neovlivní ostatní uživatele v účtu a že zvlášť měníte i formát data a čísel.
Pro český tým je to praktické. Obchodník může mít Pipedrive česky, kolega z exportu anglicky a účetní se do toho nemusí míchat. Formát data a čísel je samostatná volba, takže si ohlídejte, aby tým nemíchal evropský zápis 29/09/2024 s americkým 09/29/2024.
Nápověda je částečně dostupná přes lokalizované stránky, ale anglická verze bývá podrobnější. Podporu Pipedrive podle oficiální stránky řeší přes e-mail, chatbot a chat; živý chat je pro všechny uživatele 24/7. Telefonickou podporu uvádí pro uživatele s přístupem k nastavení účtu v tarifech Premium a Ultimate, v angličtině od pondělí do pátku 7:00-23:00 CET/CEST.
Česká administrace tedy neznamená český telefonický support. To bych si ověřil dřív, než CRM ukážete celému týmu.
Kolik stojí Pipedrive v roce 2026
Pipedrive stojí k 14. 10. 2026 od 14 EUR do 79 EUR za jedno místo měsíčně při roční platbě, bez DPH. Český ceník uvádí ceny bez DPH a upozorňuje, že zákazníkům z EU bez platného DIČ bude DPH účtována podle sazby jejich členského státu.
Přepočet do Kč níž je orientační kurzem ČNB devizy prodej 24,497 Kč/EUR k 14. 10. 2026. Banka nebo karta může použít jiný kurz.
| Tarif | Cena při roční platbě | Platba za 1 místo za rok | Orientačně v Kč za rok bez DPH | Co je důležité |
|---|---|---|---|---|
| Lite | 14 EUR / místo / měsíc | 168 EUR | 4 115 Kč | pipeline, leady, kontakty, kalendář, import/export, 500+ integrací |
| Growth | 39 EUR / místo / měsíc | 468 EUR | 11 465 Kč | e-mailová synchronizace, sledování otevření, automatizace, sekvence |
| Premium | 59 EUR / místo / měsíc | 708 EUR | 17 344 Kč | LeadBooster, Projects a Smart Docs v ceně, scoring, týmové funkce |
| Ultimate | 79 EUR / místo / měsíc | 948 EUR | 23 223 Kč | bezpečnostní pravidla, sandbox, obohacení kontaktů, širší telefonická podpora |
Skok mezi Lite a Growth není jen v ceně. Je ve funkcích. Lite má pipeline, kontakty a základní obchodní evidenci, ale Growth přidává věci, které obchodní tým často chce hned: propojený e-mail, šablony, sledování otevření, skupinové e-maily, plánování odeslání, automatizace, sekvence, forecast a časovou osu kontaktů.
Pipedrive prodává i doplňky. Podle ceníku začíná LeadBooster na 32,50 EUR, Projects na 16 EUR, Campaigns na 13,33 EUR, Web Visitors na 41 EUR a Smart Docs na 32,50 EUR. Podle nápovědy jsou LeadBooster, Projects a Smart Docs zahrnuté až v Premium a Ultimate; Campaigns a Web Visitors zůstávají jako doplňky napříč tarify.
Tip: Před nákupem si nepište jen „5 uživatelů × tarif“. Připište si i doplňky, migraci dat, napojení e-mailu, školení týmu a případnou práci člověka, který CRM nastaví.
Kolik zaplatí český tým za rok
Modelový obchodní tým o 5 lidech zaplatí za Pipedrive Growth 2 340 EUR ročně, tedy orientačně 57 323 Kč bez DPH. Počítám 5 míst, tarif Growth, roční platbu a kurz ČNB devizy prodej 24,497 Kč/EUR k 14. 10. 2026.
| Model | Lite | Growth | Premium | Ultimate |
|---|---|---|---|---|
| 3 místa za rok | 504 EUR / 12 347 Kč | 1 404 EUR / 34 394 Kč | 2 124 EUR / 52 032 Kč | 2 844 EUR / 69 670 Kč |
| 5 míst za rok | 840 EUR / 20 577 Kč | 2 340 EUR / 57 323 Kč | 3 540 EUR / 86 719 Kč | 4 740 EUR / 116 116 Kč |
| 10 míst za rok | 1 680 EUR / 41 155 Kč | 4 680 EUR / 114 646 Kč | 7 080 EUR / 173 439 Kč | 9 480 EUR / 232 232 Kč |
Tady se počítá.
U týmu pěti lidí dělá rozdíl mezi Lite a Growth 36 746 Kč ročně bez DPH. Pokud obchodníci žijí v Gmailu nebo Outlooku, chtějí sledovat odpovědi a nechcete ručně přepisovat follow-upy, Lite je začne brzdit. Premium proti Growth přidá u pěti lidí zhruba 29 396 Kč ročně bez DPH. Tam už bych chtěl vědět, jestli opravdu využijete LeadBooster, Projects, Smart Docs, scoring a týmová oprávnění.
Jestli jste na hraně, vezměte zkušební verzi a během 14 dnů projděte jeden reálný proces: poptávka, přiřazení obchodníkovi, nabídka, následný e-mail, úkol, výhra nebo prohra. Bez toho jen čtete ceník. A ceník je pořád marketingový dokument.
Co Pipedrive umí dobře
Pipedrive drží pořádek v obchodní pipeline, e-mailech a následných úkolech. Podle nápovědy mají všechny nové tarify vlastní pipeline, import a export dat, slučování duplicit, katalog produktů, vlastní pole, lead inbox, API, webhooky, reporting, mobilní aplikace pro Android a iOS, synchronizaci kontaktů a kalendáře s Googlem a Microsoftem a Marketplace s více než 500 integracemi.
Pro malý tým je to dobrý základ. Obchodník nemusí držet poptávky v hlavě a manažer vidí otevřené obchody podle fází.
Growth přidává vrstvu pro běžný pracovní den obchodníka: synchronizaci e-mailu, šablony, podpisy, sledování otevření a kliknutí, skupinové e-maily, plánování odeslání, meeting scheduler, automatizace, if/else kroky, sekvence, forecast a časovou osu kontaktů. If/else krok je podmínka v automatizaci, třeba „když obchod přesáhne 100 000 Kč, vytvoř úkol manažerovi“.
Premium dává smysl, když už hlídáte nejen obchody, ale i leady a týmová pravidla. Přidává povinná pole, vzorcová pole, pole podle pipeline, synchronizaci více e-mailových účtů, automatické přiřazování, AI práci s e-maily, více dashboardů, vlastní reporty nad poli, týmové cíle, oprávnění, scoring, obohacení firemních dat a týmovou schránku.
Pro firmu, která chce mít v CRM rovnou účetnictví, sklad, helpdesk a e-mailing na úrovni specializovaného nástroje, to nebude čistá volba. Pipedrive umí hodně kolem obchodu, ale část věcí řeší přes doplňky.
Napojení na e-shop a další nástroje
Pipedrive má Marketplace s více než 500 integracemi. E-shopové napojení bych ale bral jako integrační práci, ne jako hotovou funkci CRM. Pro Shopify jsem ověřil aplikaci Pipedrive Connector for Shopify od Sync bridge v Pipedrive Marketplace; synchronizuje zákazníky ze Shopify do Pipedrivu jako osoby a do panelu v Pipedrivu přidává kontext jako marketingový souhlas, daňový status, tagy, poznámky, počet objednávek, celkovou útratu a odkaz do Shopify Adminu.
Důležitý detail: podle popisu aplikace zůstává Shopify zdrojem pravdy pro zákaznická data a souhlasy. Stávající zákazníky jde synchronizovat ručně po dávkách až 1 000 vybraných zákazníků a nové nebo změněné záznamy se posílají přes Shopify webhooky.
Pro WooCommerce existuje plugin W2P: Pipedrive CRM Integration for WooCommerce na WordPress.org. Uvádí synchronizaci objednávek, zákazníků a produktových dat, mapování polí, historickou synchronizaci, práci se stavy objednávek, více pipeline a 15denní zkušební režim před placeným předplatným služby. K 14. 10. 2026 měl plugin 4 recenze a desítky aktivních instalací. U většího e-shopu bych ho bral jako kandidáta k testu, ne jako hotovou odpověď.
U Shoptetu a Upgates jsem v použitých zdrojích neověřil přímý oficiální doplněk Pipedrive. V takové situaci bych šel přes Make, Zapier, vlastní API nebo integrační firmu. Technický detail integrací patří do samostatného článku Pipedrive integrace: napojení na e-shop, e-mailing a fakturaci, protože tam rozhodují směry synchronizace, duplicity kontaktů, mapování stavů objednávek a cena konektoru.
Z vlastní zkušenosti z Balíkobotu, kde jsem byl spoluzakladatel a CMO, vím jednu věc: napojení přes API se často neláme na tom, jestli API existuje. To je jen začátek. Lámat se začne mapování stavů, validace dat a otázka, který systém je zdroj pravdy.
Jaké jsou zkušenosti uživatelů
Uživatelé chválí hlavně jednoduchost, vizuální pipeline a rychlé zavedení. Stížnosti se opakují u ceny, omezení vyšších funkcí a některých integrací. G2 k 14. 10. 2026 uvádí pro Pipedrive hodnocení 4,3/5 z 5 075 recenzí a v přehledu témat zmiňuje jako pozitivní motivy „Ease of Use“, „Intuitive“, „Simple“, „Helpful“ a „Integrations“. Negativní témata zahrnují „Missing Features“, „Limited Features“, „Learning Curve“, „Integration Issues“ a „Expensive“.
Capterra k 11. 10. 2026 uváděla 4,5/5 z 3 064 recenzí, hodnocení snadnosti použití 4,5, zákaznického servisu 4,4, funkcí 4,3 a poměru ceny a výkonu 4,4. V souhrnu Capterry se jako plusy objevuje malá učicí křivka a vizuální správa pipeline; jako slabiny omezenější pokročilý reporting a složitější hledání nebo filtrování.
Beru to jako signál, ne jako důkaz. Recenzní platformy míchají malé firmy, agentury, větší týmy, země i různé tarify. Pro vás je důležitější otázka: budou vaši obchodníci každý den pracovat v pipeline, nebo se po měsíci vrátí do tabulky?
Kde Pipedrive narazí
Pipedrive narazí tam, kde od něj čekáte plnohodnotný marketingový, účetní nebo e-shopový systém. Campaigns je samostatný doplněk od 13,33 EUR, Web Visitors od 41 EUR, LeadBooster od 32,50 EUR, Smart Docs od 32,50 EUR a Projects od 16 EUR, pokud je nemáte v tarifu Premium nebo Ultimate zahrnuté.
Druhé omezení sedí v tarifech. Lite sice obsahuje pipeline, kontakty, import/export, API, webhooky, reporting i Marketplace, ale e-mailová synchronizace, šablony, sledování otevření, automatizace a sekvence začínají až na Growth. Přesně tenhle detail se v nákupním nadšení snadno přehlédne.
Třetí věc jsou integrace. Marketplace je široký, ale šířka neznamená práci bez nastavení. Shopify konektor řeší hlavně zákaznický kontext a osoby. WooCommerce plugin má vlastní externí službu a po 15 dnech vyžaduje placené předplatné. U Shoptetu a Upgates jsem přímý ověřený doplněk nenašel. Pro český e-shop bych proto předem sepsal, co se má synchronizovat: kontakty, firmy, obchody, objednávky, produkty, faktury, stavy, souhlasy a poznámky.
Pokud primárně srovnáváte český Raynet a Pipedrive, tady bych se nezasekl. To patří do samostatného srovnání Raynet vs Pipedrive pro malou firmu. Stejně tak Pipedrive proti HubSpotu řeší jiný problém: obchodní pipeline proti širšímu marketingovému ekosystému. Tomu se věnuje článek Pipedrive vs HubSpot.
Jaký tarif bych vybral
Pro většinu malých obchodních týmů bych začal testem na Growth. Důvod je jednoduchý: Growth za 39 EUR za místo měsíčně při roční platbě přidává e-mailovou synchronizaci, sledování otevření, automatizace, sekvence a plánovač schůzek. Kvůli těmto funkcím má obchodník důvod CRM otevřít i během běžného dne.
Lite bych zvažoval pro firmu, která chce čistou pipeline, ruční práci s obchody a základní evidenci bez větší automatizace. U pěti lidí vyjde Lite ročně na 840 EUR, tedy orientačně 20 577 Kč bez DPH. Jenže pokud po dvou týdnech zjistíte, že bez e-mailu v CRM jste pořád v půlce práce, levnější přepočet ztrácí smysl.
Premium bych bral ve chvíli, kdy potřebujete LeadBooster, Projects a Smart Docs, nebo když už řešíte povinná pole, scoring, týmové cíle a oprávnění. U pěti lidí vyjde Premium na 3 540 EUR ročně, tedy orientačně 86 719 Kč bez DPH. Ultimate je podle mě až pro firmy, které řeší bezpečnostní pravidla, sandbox, obohacení kontaktů a širší podporu.
Během zkušební verze bych prošel tento checklist:
- Vytvořte 5 fází pipeline podle skutečného prodeje, ne podle ukázky v CRM.
- Importujte aspoň 50 kontaktů s českou diakritikou a zkontrolujte duplicity.
- Připojte Gmail nebo Outlook a ověřte, jestli se e-maily ukládají k osobám a obchodům.
- Vytvořte jednu automatizaci: po přesunu obchodu do fáze „Nabídka odeslána“ založte úkol za 3 pracovní dny.
- Spočítejte cenu pro všechna placená místa a doplňky za 12 měsíců.
Když tým po týdnu neví, kde jsou obchody a co má dnes udělat, není problém v ceně. Je problém v nastavení procesu.
Verdikt pro českou malou firmu
Pipedrive bych doporučil malé firmě, která potřebuje obchodní CRM: pipeline, kontakty, aktivity, e-mail, úkoly, automatizace a reporting pro tým 3-20 obchodníků. Nejrozumnější start vidím v tarifu Growth, protože až tam jsou funkce, kvůli kterým se z Pipedrivu stane každodenní pracovní nástroj pro obchod.
Jako hlavní systém pro e-shopový marketing, fakturaci nebo sklad bych ho nevybral. Na to budete potřebovat další nástroje a integrace. Pokud máte Shopify nebo WooCommerce, existují ověřené cesty, ale stejně bych je testoval na kopii dat a s jasným scénářem. U Shoptetu a Upgates bych rovnou počítal s integrační prací.
Před nákupem si otevřete ceník, spočítejte místa, doplňky a roční platbu. Pak vezměte 14denní trial a projděte jeden skutečný obchod od poptávky po uzavření. To vám řekne víc než deset krásných screenshotů v recenzích. A napište mi, kde vás při výběru CRM nejvíc tlačí bota.